Listopad 2006

Obrázky - Punk

9. listopadu 2006 v 19:53 | Death Girl

P.O.D.

9. listopadu 2006 v 19:41 | Death Girl |  P.O.D.
Američtí náboženští rockeři P.O.D. oznámili tracklist nové desky "Testify", která vyjde v USA 24. ledna.2005 Produkce se na ní ujal věhlasný Glen Ballard. V americkém éteru už rotuje první singl "Goodbye For Now".
Specialitkami alba budou dvě kolaborace s rapperem Matisyahuem a také účast hiphopového projektu Boo-Yaa T.R.I.B.E. Zatím poslední deska P.O.D. "Payable On Death" vyšla v roce 2003.
Seznam písní, které se na "Testify" je následující: Roots in Stereo, Lights Out, If You Could See Me Now, Goodbye for Now, Sounds Like War, On the Grind, This Time, Mistakes & Glories, Let You Down, Teachers, Strength of My Life, Say Hello, Mark My Words.
P.O.D. N

Škwor

9. listopadu 2006 v 19:36 | Death Girl |  Škwor
1998
Kapela vznikla na konci roku 1998. Zakládajícími členy byli tenkrát Petr Hrdlička (zpěv a kytara), Tomáš Kmec (basa) a František Vadlejch (bicí). V prosinci se kapela rozrostla ještě o Leo Holana (kytara). Původní repertoár skupiny byl založen víceméně na kombinaci trashmetalu a punku a skladby z tohoto období najdete na prvním oficiálním CD s názvem Mayday, které vyšlo u firmy Popron v listopadu 2000.
2000
V roce 2000 Skwar poprvé hraje v soutěži Rock Made In Gambrinus, kde vypadává hned v prvním kole. Během soutěže způsobuje silné pohoršení u pořadatelů i členů poroty nezřízenou konzumací alkoholu a následnou exhibicí v zákulisí i na podiu.
2001
Na jaře 2001 se vyhrocuje situace okolo bubeníka Františka Vadlejcha, jehož chování, přestože kapela má k alkoholu velice kladný vztah, se stává neúnosným a je rozhodnuto o jeho odchodu. Po delším hledání přichází do Skwaru bývalý bubeník Debustrolu - Herr Miler. Původní název Skwar se začátkem roku 2001 změnil na současný Škwor. Důvodem bylo časté komolení názvu pořadateli, takže se kapela rozhodla zachovat fonetickou podobu názvu s ponecháním dvojitého W.
Po vydání alba Mayday, dochází k dohodě s pražským Arakainem který bere Skwar na své turné jako předkapelu. Jen tak z legrace se účastní opět soutěže Rock Made In Gambrinus, kterou vyhrává, na základě čehož musí do konce roku 2001 natočit CD. V naprosto šibeničním termínu natáčí CD s názvem Vyhlašuju boj.. a podepisuje smlouvu s firmou Warner Music.
Ještě během prosince 2001 odchází Herr Miler z rodinných důvodů. Jako náhradu za sebe doporučuje Martina Pelce, který má s jeho zastupováním již zkušenosti z Debustrolu.


2002
Celý rok 2002 vystupuje Škwor jako host na všech kolech vyhledávací soutěže Rock Made in Gambrinus a na různých festivalech po celé republice. Zúčastňuje se také slavného Ozzfestu nebo také na I-festu V září 2002 se skupina objevuje v televizi Prima, jako host pořadu Caruso show a v prosinci na TV Nova jako host v pořadu Rozjezdy pro hvězdy.
Do konce roku 2002 jezdí Škwor v roli předskokana v rámci turné kapely Harlej, čímž se definitivně dostává do podvědomí mnoha diváků.
2003
V roce 2003 připravuje skupina materiál na nové CD a znovu jezdí po koncertech se skupinou Harlej. V hitparádách se objevuje videoklip Mý slzy neuvidíš. Kapela také vystupuje v několika hudebních pořadech. Zatím největší úspěch kapely se dostavuje na podzim roku 2003, kdy dělá předskokana na tour kapely Kabát.

2004
Ke konci března roku 2004 vychází nové album Vyvolenej. Album se objevuje několik týdnů mezi nejprodávanějšími alby v ČR. K albu je natočen videoklip Sraž nás na kolena.
2005
V roce 2005 kapela získává Zlatou desku za 10 000 prodaných alb za desku Vyvolenej. Na jaro se zúčastňuje Pink Panther festů, kde opět sklízí velké ovace publika. V říjnu vadává své již čtvrté řadové album s názvem Amerika, jehož součástí je i první samostatné stejnojmenné tour. Kapela se opět objevuje v pořadech jako Noc s Andělem, ESO, Medúza, Óčko atd..

2006
V roce 2006 opět kapela koncertuje na desítkcáh místech po celé republice. K albu Amerika je natočen videoklip Křídla. Postupně se připravuje materiál na nové album, v plánu je také DVD.

Evanescence

9. listopadu 2006 v 19:17 | Death Girl
Skupinu společně založila Amy Lee s kytaristou Benem Moodem ve svých raných teenagerských letech. "Byli jsme na takovém letním táboře a já jsem tam jednou zaslechl Amy jak hraje na piáno Meat Loafovu písničku I´ll Do Anything For Love. Tak jsem se k ní se zájmem vydal a ona mi tu písničku hned i zazpívala. Úplně mě to dostalo a přemluvil jsem jí, abychom si spolu založili kapelu," vzpomíná Ben Mood. Od prvního dne to bylo naprosté souznění dvou muzikálních duší. "Máme naprosto stejnou hudební vizi, milujeme stejnou muziku," přesvědčuje Moody. "Takže když se dáme do komponování písniček, navzájem si naše nápady doplňujeme."

Evanescence o sobě poprvé dali vědět v Little Rocku na konci devadesátých let. Jak se ovšem dá očekávat, rocková kapela tohoto ražení to vzhledem k místním hudebním tradicím na americkém Středozápadě neměla nejjednodušší. "Mladí lidé tu většinou poslouchají death metal, starší lidé zase podstatně měkčí muziku," vysvětluje Lee. "Vlastně si nevzpomenu ani na jednu zdejší kapelu, která by ve svém čele měla zpěvačku."

Evanescence začali, ovlivněni širokým spektrem umělců, od Björk, přes Danny Elfmana až k Tori Amos, vydávat svá první EP. Ačkoli zatím nedisponovali reputací vybudovanou živými vystoupeními, rychle si začali budovat velmi dobré renomé.

"Paradoxně jsme s Amy zůstávali skrytí, hodně v ústraní," vzpomíná Moody. "Druhou skladbu, kterou jsme napsali, byl to sedmiminutový gothic rockový hymnus Understanding, začala z nám neznámého důvodu hodně často hrát jedna místní rádiová stanice. Najednou jsme byli po městě populární, jenže nikdo nás vlastně neznal, nikdo netušil, kde by nás mohl najít. A to vše jen kvůli tomu, že jsme si nemohli dovolit odehrát koncert. Byl jsem jen já a Amy, peníze na muzikanty, kteří by s námi mohli hrát naživo, jsme prostě tehdy neměli."

Fallenvzniklo v Los Angeles za odborného dohledu producenta Davea Fortmana (BOYSETSFIRE, Superjoint Ritual) a Evanescence se na něm podařilo udržet rovnováhu mezi křehkou krásou a přirozenou rockovou tvrdostí. Typický pro zvuk celého alba je pilotní singl, baladicky laděná
Bring Me to Life, na které pěvecky hostuje Paul McCoy, zpěvák12 Stones. Tato skladba hraje také důležitou roli na soundtracku k filmovému hitu Daredevil.

"Bring Me to Life je o objevování nového, něčeho, co ve vás probudí dosud nepoznané pocity, říká Moody a pokračuje: "Objevíte svět, který je větší a zajímavější, než bublina, ve které jste se dosud pohybovali. Vyzdvihnout si neméně tak jako tento singl zaslouží také další potencionální hity, melodicky chytlavé
Tourniquet a Haunted Ke druhé jmenované písničce Moody říká: "V téhle skladbě jsme to nejvíc ´my´, tady jsme dosáhli přesně toho, jak si myslíme, že bychom měli znít."

Po textové stránce Evanescence postihuje témata od lásky, přes zoufalství až po temnou beznaděj. Ale skupina trvá na tvrzení, že její poselství je výsledně pozitivní:
"Chceme, aby naše kapela lidem říkala, že nejsou sami, kdo se musí vyrovnávat s negativními pocity, nebo bolestí, že my všichni si čas od času musíme projít něčím smutným," vzkazuje Amy Lee, autorka drtivé většiny textů skupiny. "To je život, to je lidský úděl. My říkáme, že nikdo v tom není sám, my tím procházíme také."
Živě Evanescence vystupují jako kvartet společně s druhým kytaristou Johnem LeComptem a bubeníkem Rocky Grayem "Právě v kvartetu jsme schopni předvést to, co stvoříme ve studiu na pódiu ve stejné kvalitě a stejně silně. Jsme vděčni za to, kam jsme se dostali. Hudba je dnes plná teenagerských produktů a my jsme rádi, že jsme něco dokázali jen s tím, že jsme skládali o věcech, které nám jdou ze srdce. Nechceme, nepokoušíme se prodávat milióny desek, chceme zůstat upřímní a sví."

Publikum si takhle upřímného postoje cení a album
Fallen slaví v USA obrovské úspěchy. Za pouhých šest týdnů obdrželo za prodeje platinovou desku, v Evropě se během jediného, premiérového týdne prodeje prodalo přes jeden milión kusů. Renomovaný magazín Billboard Fallen vyhlásil nejprodávanějším rockovým debutem v historii existence jejich žebříčku. Music & Media zase označila jak album, tak pilotní singl za tzv. salesbreakers evropské singlové i albové hitparády (Fallenza postup během jediného týdne z 98. na 7. místo, Bring Me To Life z 33. na 6. pozici!)

Obrázky P.O.D.

8. listopadu 2006 v 18:11 | Death Girl |  P.O.D.

Obrázky Škworů

8. listopadu 2006 v 15:44 | Death Girl |  Škwor

Obrázky-Iron Maiden

7. listopadu 2006 v 19:41 | Death Girl |  Iron Maiden

Obrázky Evanescence

7. listopadu 2006 v 17:34 | Death Girl |  Evanescence

Nightwish

7. listopadu 2006 v 16:50 Nightwish
Myšlenka Nightwish byla zrozena jedné červencové noci 1996, kdy Tuomas seděl se svými přáteli kolem táborového ohně. První tři akustické, náladové písně, byly nahrány mezi říjnem a prosincem 1996. V tu dobu měla skupina tři členy: Tuomase, Tarju a Emppuho.
Nightwish chtěli vědět, jak by jejich hudba zněla s bicími, a tak se ke kapele připojil Jukka. Emppu také vyměnil akustickou kytaru za elektrickou. Po pár týdnech cvičení šli v dubnu 1997 do studia a nahráli sedm písní, které můžete najít na limitované edici alba Angels Fall First.V květnu 1997 podepsali Nightwish se Spinefarm nahrávací smlouvu na dvě alba. V srpnu nahráli čtyři nové písně. Před vydáním Angels Fall First byl vydán singl The Carpenter, terý se dostal na osmou příčku prodejnosti singlů ve Finsku.Album Angels Fall First bylo vydáno na začátku října.Svůj první koncert odehráli Nightwish v Kitee 31. prosince 1997.
Nightwish a Spinefarm prodloužili kontrakt na tři alba místo dvou.V dubnu 1998 začalo natáčení prvního videa The Carpenter. Bylo hotovo na začátku května a hrálo v Jyrki. V létě se k Nightwish přidal basák Sami Vänskä. Celé léto pilně zkoušeli nové písně. Do studia šli na začátku srpna. Nahrávky byly hotovy na konci října. 13. listopadu koncertovali Nightwish v Kitee, kde bylo také nahráno video pro píseň Sacrament of Wilderness. Single této písně byl vydán 26. Srpna, nové album Oceanborn vydali 7. prosince.Všichni byli překvapení obrovským úspěchem Oceanbornu. Dostal se až na pátou příčku prodejnosti a Sacrament of Wilderness byl dokonce několik týdnů první mezi singly. V zimě 1999 odehráli Nightwish za tři měsíce množství koncertů po celé zemi. Na jaře došlo k vydání alba Oceanborn i mimo Finsko. V květnu začali Nightwish znovu koncertovat a dva a půl měsíce hráli na všech velkých rockových festivalech v zemi. Ve stejnou dobu nahráli single Sleeping Sun. V srpnu byl singl vydán v Německu a obsahoval také písně Walking in the Air, Swanheart a Angels Fall First - prodalo se ho tam 15 000 kopií za pouhý jeden měsíc. V srpnu už bylo skupině jasné, že Oceanborn a Sacrament of Wilderness mají cenu zlata. V tu dobu byla potvrzena evropská koncertní šnůra 26 koncertů, které se spolu s Nightwish zůčastnila i německá skupina Rage.
Na začátku roku 2000 začali Nightwish nahrávat své třetí album. Vítaným přerušením nudné práce ve studiu byla finská kvalifikace hudební soutěže Eurovize, jíž se zúčastnili s písní Sleeping Sun. Nightwish vyhráli první kolo kvalifikace, ale i přes své zdrcující vítězství v televizním hlasování skončili na druhém místě.

Nové album Wishmaster bylo vydáno v květnu a Nightwish se okamžitě vydali na turné, které začalo v Kitee, rodišti skupiny. Tam také obdrželi tři zlaté desky za Oceanborn a singly Sacrament of Wilderness, Walking in the Air a Sleeping Sun. Wishmaster vyletěl na první místo finského žebříčku a udžel si ho tři týdny. Právě tato doba stačila na to, aby obdržel zlatou desku. Wishmaster byl chválen jak fanoušky tak i médii a v červnovém číslo německého magazínu Rock Hard byl označen za album měsíce, přestože byla v té době vydána i dlouho očekávaná alba Bon Joviho a Iron Maiden.Video k písni Over the Hills and Far Away, které ve Finsku rychle získalo platinu jako mini-CD, bylo natočeno v srpnu 2001 ve Finsku. Finské turné skončilo téhož roku v Nivale a Nightwish měli blízko k rozchodu. Tuomas vyrazil do Laponska trampovat a urovnat si myšlenky. Aby mohla skupina dále pokračovat, muselo dojít ke změnám. Jak sám řekl, chtěl Tuomas Nightwish rozpustit kvůli dlouhotrvajícím neshodám ve skupině.K tomu naštěstí nedošlo!!!Rok 2004 byl dychtivě očekáván jak fanoušky tak kapelou. Vyčerpávající studiové session si vzaly své fyzické i mentální oběti. Skutečné nahrávání proběhly ve Phoenix studios v Londýně, ve stejném studiu a se stejným orchestrem (The Academy of St.Martins in the Field), s jaké použil Howard Shore při skládání hudby pro trilogii Pán prstenů. Orchestrální a sborové aranže byly složeny Pipem Williamsem, který dělal producenta například Status Quo a Uriah Heep. Hodně času, velká očekávání!Nemo byl prvním vydaným singlem nadcházejícího alba a bylo k němu vytvořeny také velkorozpočtové video. Režisérem byl Antti Jokinen, který předtím pracoval například pro Shania Twain a Eminema. S novým albem došlo k několika změnám v nahrávacím kontraktu a nový materiál vydal Nuclear Blast. Staré dobré Spinefarm Records ale stále řídí distribuci ve Finsku. Nuclear Blast utratil propagací Once hlavně v Německu značné množství peněz. Obrázky Nightwish a Once zaplavily všechny televizní kanály, metra, autobusy a ulice, a tento nátlak nebude jen tak zapomenut. Každý Němec Nightwish od teď zná.Once ve Finsku získalo, stejně jako singl Nemo, zlato hned v den vydání. Nightwish se vydají na turné 150 koncertů na všech kontinentech, které bude trvat do konce roku 2005. Toto turné bude zatím nejvetší v celé historii Nightwish.


Obrázky

6. listopadu 2006 v 20:07 Nightwish

Ukradená

6. listopadu 2006 v 19:43
UKRADENÁ
Měla jsem lásku,
měla jsem štěstí,
měla jsem radost ze života!
A teď?
Nemám láskunemám štěstí,
nemám radost ze života!
A proč?
Něco se stalo,
nechápu to.
Nevim proč,
nevim jak.
Prostě se to stalo a rychle,........
Nestihla jsem zareagovat,
a proto.........
O VŠE JSEM PŘIŠLA!!!
A nyní?
Ležim v rakvi,
a přemýšlím PROČ.
Nevim ,nechápu.
Zmizela jsem ze světa
a nikdo si toho nevšiml.
VŠEM JSEM UKRADENÁ,
nikomu nechybím.

Láska

6. listopadu 2006 v 19:24 | Death Girl
LÁSKA
Milovala,
a však zrada jí zranila do krve.
Myslela si,
že se už nedokáže zamilovat.
Zamilovala se,
dokázala se znovu zamilovat,
a však jí zase zranil.
Zranila se podruhé a doufá,
že naposled.
Už se nechce zamilovat.
Bojí se,
má strach.
Milovaná osoba,
jí vždy zranila do krve.
Utrhla krásnou,
rudou růži.
Ostny růže se jí začaly protrhávat,
začaly se protrhávat kůží,
až jí protrhly.
Růži nedokázala pustit.
Ostny růže jí začaly protrhávat tělo!
Až ji nakonec propíchly srdce.
Smrt!
To jediné,
co ji mohlo zachránit.
Umřela!
Umřela pro lásku,
umřela,..............protože milovala.

Rozvrhy hodin

6. listopadu 2006 v 19:13 | Death Girl |  La Fee

Obrázky

4. listopadu 2006 v 19:19 La Fee

La Fee

4. listopadu 2006 v 18:45 | Death Girl |  La Fee
Takto vypadá album skupiny La Fee s názvem skupiny. Skupina se jmenuje podle zpěvačky Christiny Klein alias Lafee. Christina je narozena 9.prosince 1990.Mezi její záliby patří tanec,zpěv a plavání. Má bratra Andreese. Oblíbenou zemí je Řecko, městem Kolín. Kelly Clarkson, Anastacia a Christina Aguilera patří mezi její nej.zpěvačky a její nej skupina je Black Eyed Peas a píseň Pump It. Ráda pije Colu Light,vodu a jablečný střik. A nejraději se dívá na Dobu Ledovou 2 a TITANIC. Oblíbenou barvou je žlutá.

Zrada

4. listopadu 2006 v 15:18 | Death Girl
ZRADA
Všechny zklamala,
všichni si mysleli,
že se změnila,
že už není jedna velká neřest.
Zmýlili se!!!
Nezměnila se,
zhoršila se!!!
Nic jiného jí nezbylo,
než vydat se na cestu.
Na cestu plnou tmy,
šla za světýlkem,
za malým světýlkem na konci tunelu.
Cesta byla krátká,
nestihla si uvědomit PROČ.
Proč musela jit?!
Nechtěla nikoho zklamat,
jen si chtěla dělat,
co chtěla.
Neuvědomila si,
že ostatním,
kteří ji měli moc rádi,
že UBLIŽUJE!!!
Přišla o ně!!!
Přišla o to nejdůležitější,
pro co žila.
Přišla o lásku,
kterou si nechtěla přiznat.
Přišla o milované,
které milovala.
Přišla o vše,
Přišla o ŽIVOT!