Leden 2007

Lordi

20. ledna 2007 v 10:22 | Death Girl+ časopis |  Lordi
Finská skupina jako z hororu!!! Existují už přes deset let, ale museli letos vyhrát pěveckou soutěž Eurovision, aby si jich někdo všiml!!! A že je to skupina, která se přehlédnout nedá: její členové, kteří vystupují pod přezdívkami Mr. Lordi, Amen, Ox, Awa a Kita, se převlékají za pěkné příšerky!! K Lordům patří masky jako vystřižené z hororu a hrůzu nahánějící kostýmy. Patří k jejich image, a bez nich nedají ránu. Zpívají a hrají v nich, fotí se v nich, poskytují rozhovory s maskami na obličeji (a to i tehdy, když do nich praží slunce). Kvůli nim a kvůli drsné heavymetalové hudbě si vysloužili řadu potíží, a to jak doma ve Finsku, tak třeba i v Řecku. Lidé je mají za satanisty, ale Lordi satanismus striktně odmítají a masek se prý nevzdají. Ostatně, je to jejich image, ne? A málem to bylo jinak. Mr. Lordi hrál v roce 1990 v jedné malé skupině když přišel s nápadem, že by do svého projevu mohli zahrnout masky a kostýmy stejně jako to dělůá skupina Kiss. Ostatním členům se to moc nezdálo, a tak se Mr. Lordim rozloučil. Ten se potloukal, jak se dalo a několik let produkoval demáče pod názvem Lordi.Pak se v roce 1996 potkal se svými bývalými kolegy ve Stockholmu, a zašli se podívat na Kissáky. KOoncert všechny tak nadchl, že se rozhodli do "monster stylu" jít!!! S touto image už obcházeli hudební vydavatelství, ale ta je odmítala: prý že, když mají takový styling, měli by hrát něco tvrdšího. Přece jen se ale našla jedna nahrávací společnost, která jim dala šanci, a tak mohli Lordi vydat debutové album Get Heavy. Více na www.lordi.fi .
S láskou Vaše Death Girl :-*

Obrázky jak z hororu :-)

19. ledna 2007 v 20:06 | Death Girl + Google |  Lordi


Hukot!!!!

19. ledna 2007 v 17:38 | Death Girl |  Nightwish
Už jste to slyšeli taky??? Na sklonku roku 2005 došlo v kapele ve velké změně!!! Z kapely odešla Tarja (zpěvačka) i se svým manažerem. Ostatním členům se nelíbilo, že jejich názory a akce byly zaměřené proti kapele. Na podzim roku 2006 se Nightwish pustili do nové desky, ale měli jeden zásadní problém. Stále ještě nenašli zpěvačku, která by mohla Tarju nahradit. Proto i na jejich stránkách www.nightwish.com visel inzerát : hledáme novou zpěvačku, požadujeme obvyklé věci. charisma, kuráž a silný hlas................sice je to uř dlouho, co se to stalo, ale myslim si, že i tak je to zajímavá novinka. Docela mě to zaskočilo, když jsem se to dozvěděla.................tak kdopak se se přihlásí do Nightwish. Máme tu někoho takovýho? Jen se nestyďte. Bylo by to fajn :-*
S láskou Vaše Death Girl :-*

Co říkáte na new image???

19. ledna 2007 v 17:24 | Death Girl |  Ankety

Gothické obrázky IV.

18. ledna 2007 v 19:31 | Google :-))) |  Obrázky

Gothické obrázky III.

18. ledna 2007 v 18:41 | Google :-))) |  Obrázky

Gothické obrázky II.

18. ledna 2007 v 17:38 | Google :-))) |  Obrázky

Gothické obrázky

18. ledna 2007 v 17:09 | Google :-))) |  Obrázky


Evanescence

9. ledna 2007 v 18:25 Evanescence
Skupinu společně založila Amy Lee s kytaristou Benem Moodem ve svých raných teenagerských letech. "Byli jsme na takovém letním táboře a já jsem tam jednou zaslechl Amy jak hraje na piáno Meat Loafovu písničku I´ll Do Anything For Love. Tak jsem se k ní se zájmem vydal a ona mi tu písničku hned i zazpívala. Úplně mě to dostalo a přemluvil jsem jí, abychom si spolu založili kapelu," vzpomíná Ben Mood. Od prvního dne to bylo naprosté souznění dvou muzikálních duší. "Máme naprosto stejnou hudební vizi, milujeme stejnou muziku," přesvědčuje Moody. "Takže když se dáme do komponování písniček, navzájem si naše nápady doplňujeme."

Evanescence o sobě poprvé dali vědět v Little Rocku na konci devadesátých let. Jak se ovšem dá očekávat, rocková kapela tohoto ražení to vzhledem k místním hudebním tradicím na americkém Středozápadě neměla nejjednodušší. "Mladí lidé tu většinou poslouchají death metal, starší lidé zase podstatně měkčí muziku," vysvětluje Lee. "Vlastně si nevzpomenu ani na jednu zdejší kapelu, která by ve svém čele měla zpěvačku."

Evanescence začali, ovlivněni širokým spektrem umělců, od Björk, přes Danny Elfmana až k Tori Amos, vydávat svá první EP. Ačkoli zatím nedisponovali reputací vybudovanou živými vystoupeními, rychle si začali budovat velmi dobré renomé.

"Paradoxně jsme s Amy zůstávali skrytí, hodně v ústraní," vzpomíná Moody. "Druhou skladbu, kterou jsme napsali, byl to sedmiminutový gothic rockový hymnus Understanding, začala z nám neznámého důvodu hodně často hrát jedna místní rádiová stanice. Najednou jsme byli po městě populární, jenže nikdo nás vlastně neznal, nikdo netušil, kde by nás mohl najít. A to vše jen kvůli tomu, že jsme si nemohli dovolit odehrát koncert. Byl jsem jen já a Amy, peníze na muzikanty, kteří by s námi mohli hrát naživo, jsme prostě tehdy neměli."

Fallenvzniklo v Los Angeles za odborného dohledu producenta Davea Fortmana (BOYSETSFIRE, Superjoint Ritual) a Evanescence se na něm podařilo udržet rovnováhu mezi křehkou krásou a přirozenou rockovou tvrdostí. Typický pro zvuk celého alba je pilotní singl, baladicky laděná
Bring Me to Life, na které pěvecky hostuje Paul McCoy, zpěvák12 Stones. Tato skladba hraje také důležitou roli na soundtracku k filmovému hitu Daredevil.

"Bring Me to Life je o objevování nového, něčeho, co ve vás probudí dosud nepoznané pocity, říká Moody a pokračuje: "Objevíte svět, který je větší a zajímavější, než bublina, ve které jste se dosud pohybovali. Vyzdvihnout si neméně tak jako tento singl zaslouží také další potencionální hity, melodicky chytlavé
Tourniquet a Haunted Ke druhé jmenované písničce Moody říká: "V téhle skladbě jsme to nejvíc ´my´, tady jsme dosáhli přesně toho, jak si myslíme, že bychom měli znít."

Po textové stránce Evanescence postihuje témata od lásky, přes zoufalství až po temnou beznaděj. Ale skupina trvá na tvrzení, že její poselství je výsledně pozitivní:
"Chceme, aby naše kapela lidem říkala, že nejsou sami, kdo se musí vyrovnávat s negativními pocity, nebo bolestí, že my všichni si čas od času musíme projít něčím smutným," vzkazuje Amy Lee, autorka drtivé většiny textů skupiny. "To je život, to je lidský úděl. My říkáme, že nikdo v tom není sám, my tím procházíme také."
Živě Evanescence vystupují jako kvartet společně s druhým kytaristou Johnem LeComptem a bubeníkem Rocky Grayem "Právě v kvartetu jsme schopni předvést to, co stvoříme ve studiu na pódiu ve stejné kvalitě a stejně silně. Jsme vděčni za to, kam jsme se dostali. Hudba je dnes plná teenagerských produktů a my jsme rádi, že jsme něco dokázali jen s tím, že jsme skládali o věcech, které nám jdou ze srdce. Nechceme, nepokoušíme se prodávat milióny desek, chceme zůstat upřímní a sví."

Publikum si takhle upřímného postoje cení a album
Fallen slaví v USA obrovské úspěchy. Za pouhých šest týdnů obdrželo za prodeje platinovou desku, v Evropě se během jediného, premiérového týdne prodeje prodalo přes jeden milión kusů. Renomovaný magazín Billboard Fallen vyhlásil nejprodávanějším rockovým debutem v historii existence jejich žebříčku. Music & Media zase označila jak album, tak pilotní singl za tzv. salesbreakers evropské singlové i albové hitparády (Fallenza postup během jediného týdne z 98. na 7. místo, Bring Me To Life z 33. na 6. pozici!)

Tyto výroky nebo tak něco, prostě s emi to líbí....čučte........

2. ledna 2007 v 16:21
S polámanými křídly neletí, s prasklou touhou nežije, ví co je její prokletí, a tak se zabije.......
LOVE ME OR KILL ME
Love me please!!! :_-(
Kill me!!!
Kill all!!!
Kill me please!
Mno nádhera, že? Já vim. Nevim proč, ale líbí s emi to :-* Njn asi sjem dbeil, ale prostě nádhera.
S láskou vaše Death Girl :-*

Co jsi zač? :-D

2. ledna 2007 v 16:13 | Death Girl |  Ankety