Prokletý film?

31. ledna 2009 v 17:51 | Death Girl |  Vrána
Premiéra: 1994
Země: USA
Režie: Alex Proyas
Tragická bilance : několik nehod a zranění, smrt představitele hlavní role

Po smrti člověka má údajně jeho duši odnášet do záhrobí vrána, která jí, ale také může umožnit návrat. To se přihodí filmovému hrdinovi Eriku Dravenovi, který je na začátku snímku brutálně zavražděn. V doprovodu černého ptáka se pak jeho duše vrací zpět na svět, aby se mohl pomstít ...

Zbývá posledních osm dní do konce natáčení. Při jedné z posledních natáčecích scén (paradoxně jde naopak o jednu z prvních scén filmu) střílí Fun Boy (Michael Massee) ze své pistole Magnum 44 na Erika, kterého ztvárňuje Brandon Lee (1965 - 1993). Vše je přesně tak, jak má být. Až na to, že po dotočení scény zůstává Brandon Lee ležet na zemi v kaluži skutečné krve ...

Herec je okamžitě odvezen do nemocnice ve Wilmingtonu (Delaware, USA), kde lékaři 12 hodin bojují o záchranu jeho života. Neúspěšně. Brandon Lee umírá 31. března 1993, pouhé dva týdny před plánovanou svatbou s Elizou Hutton. Byla to jen nešťastná náhoda? Jak se mohly ostré náboje dostat do pistole, která byla pouhou filmovou rekvizitou? Lidé jsou zdrceni a každý má své vlastní vysvětlení. Podle někoho šlo o neodpustitelnou nedbalost štábu, jiní dokonce tvrdí, že mohlo jít o plánovanou vraždu. Celý případ je ovšem nakonec uzavřen jako nehoda. Všechny záběry, na nichž Michael Massee střílí na Brandona Lee jsou krátce na to zničeny. Mnoho otázek okolo hercovy smrti zůstává stále nezodpovězených.

Smrti Brandona Lee ovšem předchází ještě několik dalších incidentů. Hned první den filmování je vážně popálen jeden z techniků štábů, potom si další nešťastník propíchne ruku šroubovákem, kaskadér si při pádu ze střechy láme několik žeber. Dodávka plná filmovacího vybavení z ničeho nic vzplane a nikdo netuší proč. 13.března 1993 se východním pobřežím Spojených států amerických prožene hurikán, který ničí velkou část filmovacích zařízení. Natáčení filmu je od samého začátku provázeno neštěstím, které nezastavitelně gradují hercovou smrtí. Mohly být všechny nehody jen znamením toho, že je třeba natáčení zastavit?

Brandon je synem slavného mistra bojových umění a herce Bruce Lee (1940 - 1973). Také on ovšem umírá podobně jako později jeho syn - během natáčení filmu. Hra smrti (1978) má být jeho nejslavnějším snímkem. Natočil ovšem pouze několik málo scén. Silné bolesti hlavy se pokouší tlumit prášky. Netuší však, že bolesti jsou způsobovány krvácením do mozku. Co ovšem bylo příčinou tohoto krvácení? Mohlo jít o zranění způsobené při předešlém natáčení některé z bojových scén? Bruce Lee upadá 20. července 1973 do kómatu a po několika hodinách umírá. Bruce i Brandon jsou pohřbeni vedel sebe na hřbitově Lake View (Seattle, USA). Po smrti Brandona se mezi lidmi začíná hojně mluvit o prokletí celého rodu Lee. Za co by ale měli být dva úspěšní herci prokletí a kým? Nebo snad mělo jít o cenu za jejich úspěch, kterou museli "někomu" zaplatit?

PŘIVOLALI FILMAŘI BĚHEM NATÁČENÍ SKUTEČNOU VRÁNU ZE ZÁHROBÍ, KTERÁ SI S SEBOU ODNESLA DUŠI ZÁHADNĚ ZASTŘELENÉHO BRANDONA LEE.

zdroj: enigma 2/2009

S metalem Vaše Death Girl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama