Únor 2009

Je možné fotografovat duchy?

22. února 2009 v 17:38 | Death Girl |  Spiritismus
Je možné fotografovat duchy?

Do bostonského ateliéru fotografa Wiliama H. Mumlera ( † 1884) vchází černě oděná dáma. Představuje se jako paní Tydallová a chce udělat portrétní fotografii. Když ale Mumler snímek vyvolává, je naprosto šokován! Za dámou v křesle vidí průhlednou siluetu muže. Přízrak s velice povědomou tváří má ruce položené na ramenou ženy. Tím průhledným mužem je americký prezident Abraham Lincoln ( 1809 - 1865 )! Je to ale vůbec možné? Vždyť se píše rok 1871 a Lincoln je už šest let po smrti.


NÁVRAT MRTVÉ SESTŘENICE
Snímek údajného prezidenta Lincolna proslavuje Wiliama H. Mumlera po celém světě. Tajemnou ženou v černém, jež se představila jako paní Tydallová totiž není nikdo jiný než bývalá první dáma Spojených států amerických Marry Todd Lincolnová ( 1818 - 1882 ). Ovšem historie spirituální fotografie, na níž se mají zjevovat nadpřirozené bytosti, se začíná psát už v roce 1861. Tehdy amatérský fotograf Mumler vytváří svůj autoportrét. Na snímku se však kromě něj objevuje ještě jedna postava - průhledná dívka, v níž prý poznává svou sestřenici. Ta ale zemřela před dvanácti lety! Mumler je šokován, ale fotografuje dál a na snímcích se zjevují další postavy nadpřirozeného původu! Našel snad způsob, jak fotografovat duchy?

DŮKAZ EXISTENCE DUCHŮ?
Mumler v průběhu let vytváří mnoho slavných fotografií - třeba snímek s názvem Mores A. Dow s duchem Mabel Warrenové ( 1871 ), který má zachycovat zakladatele amerického magazínu Waverley Morese A. Dowa ( 1810 - 1886 ) s duchem jeho mladé chráněnky. Dívka zemřela po těžké nemoci. Když se ale později Dow nechává fotografovat v Mumlerově ateliéru, na fotografii se údajně objevuje duch mrtvé dívky! "Viděl jsem na skle svůj vlastní obrázek a vedle silueta Mabel s věncem květin kolem hlavy. Ten obraz je pro mě důkazem toho, že duchovní projevy mrtvých lidí skutečně existují," tvrdí Mores A. Dow v knize Osobní zkušenosti Wiliama H. Mumlera ve spiritistické fotografii. Umí Mumler vyfotit duchy? Nebo je to jen kolosální podvod?

ZNEUZNÁNÝ GÉNIUS NEBO PODVODNÍK?
Pro mnohé lidi jsou Mumlerovy snímky důkazem, že život po smrti existuje. Jiní je považují jen za chytrý podvod. Jeho dílo zkoumá mnoho renomovaných fotografů, nikdo z nich ale nenalézá žádné známky padělání. Členům Národní fotografické asociace se přesto daří dostat Mumlera před soud, kde čelí obvinění z podvodu. Falšování ani podvod se však prokázat nepodaří, takže je zproštěn obvinění. Jeho další kariéra ale končí - v květnu roku 1884 umírá v chudobě. Je zneuznaným géniem, nebo prohnaným podvodníkem, kterého se nepodařilo odhalit?

JSOU FOTOGRAFIE PADĚLÁNÉ?
Díky Mumlerovi získávají "duchařské" fotografie obrovskou popularitu. Není tedy divu, že se v té době vynořuje i řada podvodů ... Jako v případě známého francouzského fotografa Eduarda Isidora Bugueta ( 1840 - 1901 ). V jeho ateliéru jsou nalezeny dvě figuríny a 299 fotografií různých obličejů. Bugueta pod tíhou důkazů přiznává, že při výrobě některých fotografií podváděl. Trvá však na tom, že většina snímků skutečně ukazuje přízraky. Podezření z padělání padá i na další proslulé fotografy ... Že by ale byly úplně všechny fotografie duchů padělané?

OMYL, PODVOD NEBO SKUTEČNOST?
Spor o pravost spirituálních fotografií se táhne už více než sto let. Odborníci zkoumají miliony snímků a hledají vysvětlení pro to, jak vznikají. Možností je podle nich mnoho - vadný film, optický klam, zamlžení objektivu, nečistoty na negativu, či příliš dlouhá expozice (osvícení) fotografie. Navíc existuje spousta způsobů, jak ducha vytvořit uměle. "Při vytváření padělaných fotografií se často používaly figuríny, nebo živí figuranti. Duch mohl být také nakreslen na kulisách pomocí fluorescenční barvy. Ta je pro lidské oko takřka neviditelná, ale na fotografiích se jeví jako bílá," vysvětluje americký badatel Troy Tailor
( * 1966 ) v knize Ghosts by Gaslight (Duchové z plynového světla). Častým způsobem padělání je také použití dvojí expozice. Na jedno políčko filmu se vyfotografují dva snímky - tím se jedna vrstva jeví jako průhledná a duch je na světě ...

NAPÁLIL SE I SHERLOCK HOLMES?
Spirituální fotografové jsou zkoumáni pod drobnohledem. Nařčení z podvodu čelí i anglický spiritista William Hope ( 1863 - 1933 ). Na jeho stranu se však staví Společnost pro studium nadpřirozených fotografií, jejímž viceprezidentem je britský spisovatel Arthur Conan Doyle ( 1859 - 1930 ). V roce 1920 vydává prohlášení: "Členové prohlašují, že po řadě testů a zkoumání tisíců fotografií jsou jednomyslně toho názoru, že vznikly nadpřirozeným způsobem." Když se do sporu s Hopem pouští vyšetřovatel Harry Price ( 1881 - 1948 ), Doyle reaguje knihou Případ pro fotografa duchů. Píše o snaze chytit Hopa do pasti a usvědčit ho jako podvodníka, ale dokonce ani slovutný Sherlock Holmes v knize žádný podvod nezjistí ... Že by fotografie duchů byly přece jen skutečné?

VÍLY Z COTTINGLEY - PODVOD STOLETÍ
Arthur Conan Doyle však obhajuje i pravost dalších fotografií, které se nakonec ukazují být podvodem století! V červnu 1917 pořizuje patnáctiletá Angličanka Elsie Wrightová fotografii své desetileté sestřenice Frances Griffithsové obklopené tančícími vílami. Snímek s názvem Víly z Cottingley rozpoutává bouřlivou diskusi. Doyle je o jejich pravosti naprosto přesvědčen. Později však vychází najevo, že jde o padělek! "Víly z Cottingley byly okopírovány z knihy Dárková kniha princezny Mary. Dívky vílám pouze přidělaly křídla, vystřihly je a připevnily na tvrdou lepenku," popisuje v knize Toulky českým tajemnem badatel Aleš Česal ( * 1970 ). Jedná se tedy o jasný falzifikát.

PODVÁDĚL I KNĚZ?
Existují však stovky fotografií, u nichž se podvod či omyl nedaří prokázat. Třeba snímek Pána z Combermere. Vytváří jej v roce 1891 Angličanka Sybell Corbett, která v sídle Combermere fotografuje knihovnu. Přestože s ní v pokoji údajně nikdo není, na snímku je vidět postava muže sedícího v křesle. "Byl identifikován jako Lord Combermere. Ten však zemřel pět dní předtím při dopravní nehodě v Londýně," tvrdí badatel Troy Tailor. Odborníkům se nedaří vysvětlit ani další světoznámý snímek Mnicha z kostela v Newby. Fotografii pořizuje reverend K. F. Lord v roce 1965. Během fotografování oltáře prý žádný záhadný úkaz nevidí, ale vyvolaný snímek ukazuje tajemnou postavu mnicha! Podváděl snad duchovní? Nebo se jedná o nadpřirozený úkaz, který věda neumí vysvětlit?

VĚDCI: VŠECHNO NEMUSÍ BÝT PODVOD ...
Vědci se zkoumání spirituálních fotografií vyhýbají jako čert kříži. Jednou z mála výjimek je britský vědec Dr. Alfred Russel Wallage ( 1823 - 1913 ), spoluobjevitel Darwinovy evoluční teorie. Ten prohlašuje: "Domnívám se, že mnohé spirituální snímky jsou skutečné. Proto, že některé byly odhaleny jako podvodné, by neměly být všechny odmítnuté jako podvrhy." Výzkum provádí i známý britský chemik sir William Crookes ( 1832 - 1919 ). Dochází k názoru, že značná část fotografií je pravá a není u nich možné prokázat žádný podvod. Ač musí ze strany kolegů snášet posměch a opovržení, ze svého názoru do konce života neustoupí ... Že by na pravdivosti spirituálních fotografií přece jen něco bylo?

VIDÍME TO, CO CHCEME?
Postoj většiny vědců potvrzuje obvyklý přístup - fenomény, které věda není schopna vysvětlit ani vyvrátit, jsou ignorovány. Fenomén spirituálních fotografií však existuje i dnes. Na své vysvětlení ale stále čeká. Jsou skutečně všechny spirituální fotografie zfalšované? Nebo se fotografům daří zachytit nějaký zatím nevysvětlitelný jev? Či snad na snímcích vidíme pouze to, co vidět chceme? Tyto otázky stále čekají na odpověď ...

Enigma 3/2009 - L.Kabeláčová

S metalem Vaše Death Girl


Hannibal Lecter

8. února 2009 v 19:58 | Death Girl |  Hannibal Lecter
Anthony Hopkins má za sebou opravdu velkou spoustu skvělých rolí, ale žádná jeho postava nebyla výraznější než Hannibal Lecter, se kterým jsme se poprvé poznali roku 1991 v ceněném hororu (respektive psychothrilleru) Mlčení jehňátek. Celkem pět sošek Oscara je pro výše uvedený filmový žánr naprosto unikátním a sám Hannibal si jednu z nich zaslouženě odnesl. Čím nás jeho postava - i v dalších několika pokračováních - tolik oslnila?

Hannibal Lecter by možná byl úplně normální člověk jako ostatní, jenže tragický incident z jeho dětství ho naprosto změnil. Stal se z něj inteligentní člověk, znalec historie a umění, uznávaný psychiatr a.... milovník lidského masa. Stal se jedním z deseti nejhledanějších a nejnebezpečnějších lidí na světě. A to i přesto, že se prakticky vůbec neskrývá a dokonce i občas vyučuje historii a pořádá zábavy.

A jaké jsou jeho zbraně? Svým vystupováním dokáže přinutit lidi dělat nenormální věci. O tom by mohl vyprávět například pan Verger, který ho k smrti nenávidí. V mládí ho totiž poslechnul a v návalu emforie si střepem rozřezal obličej jen proto, aby jím nakrmil svého psa.

A jeho kanibalské sklony? Doktor Lecter vystudoval anatomii a mezi jeho speciality patří především některé části lidského mozku, které s ledovým klidem odřezává z ještě žijícího člověka. Tyto jeho činy mají dokonce své obdivovatele (červený drak).

Významnou osobou v Hannibalově životě zaujímá také agentka Clarice Starlingová, kterou zbožňuje a nikdy by jí neublížil, i když ta se jej snaží dopadnout. Jejich rozhovory plné tajemna patří k tomu nejlepšímu.

Závěr:
Hannibal Lecter je jednou z nejkontroverznějších postav světové kinematografie, životní rolí Anthony Hopkinse a nejznámějším kanibalem světa. Co je ale nejvíc šokující je fakt, že i přesto má naše sympatie.


zdroj
S metalem Vaše Death Girl


Hraběnka Bathoryová

8. února 2009 v 19:55 | Death Girl |  Hraběnka Bathoryová
Čachtická paní - Alžběta Báthoryová a její služebníci ošklivý hrbatý Ficko, Dora, Anna a Ilona lákají na hrad mladé dívky, aby je mučili a nakonec zabili, protože paní věří, že když se bude koupat v panenské krvi, její tělo nebude stárnout. Má na to i děsivý nástroj - železnou pannu s noži v těle.

Když se proti nim postaví společností odmítaní zbojníci v čele s Andrejem Drozdem a spojí se s nimi i Jan Kalina, vůdce Pandurů Imrich Kenderessy, kněz Jan Ponicenus, Pavel Lederer (který se nechává na zámek najmout jako zámečník, aby získával tajné informace), kastelán i Alžbětin dávný nepřítel hrabě Nyáry, paní své chování ještě zhorší a dokonce se rozhodne zabít i svou dceru Eržiku Príborskou. Naštěstí ale zbojníci většinou včas zasahují.

Čachtice se snaží přednést palatinovi svou obžalobu na Báthoryovou, ten však nechce pošpinit jméno tak velkého rodu, a tak nezasahuje. Až když se na vlastní oči přesvědčí, jak jsou děvčata týrána, dá uvrhnout hraběnku do vězení, kde také po nějaké době umírá. Její pomocnice jsou upáleny na hranici a Fickovi je sťata hlava... Kalina si bere svojí milou Maryšu, Andrej Drozd Eržiku, za Pavla Lederera se vdává jeho milovaná Barbora Repášová a za Imricha Kalinova sestra Magda.

Čachtice se opět stávají normálním městem...


zdroj

S metalem Vaše Death Girl

Portréty Gagea

8. února 2009 v 19:51 | Death Girl |  Gage Creed


Gage Creed

8. února 2009 v 19:49 | Death Girl |  Gage Creed
Gagovi jsou čtyři roky, když se se svou rodinou přestěhuje do malebného městečka Ludlows. Gage má štastné dětství - rodiče i sestra ho mají velmi rádi a věnují mu veškerou péči a lásku. Vše se však překazí jednoho podzimního odpoledne, kdy nic netušící Gage pouští na zahradě draka společně se svým tatínkem. Stačí chvilka nepozornosti a malý Gage utíká na silnici a před zraky celé rodiny i souseda se vrhá pod kola náklaďáku. Žalem soužený otec vidí jediné řešení v tom, že syna pohřbí na staré indiánské pohřebiště, odkud se syn znovu vrátí. Tak jako to udělal s kocourem své dcery.

Gagův otec ale věděl, že jeho syn už nebude stejný, ale přesto to udělal. Gage se opravdu v noci vrátil. I přes pečlivě nabalzamované tělo, učesané vlásky a slušivý obleček nešly přehlédnout šrámy způsobené nehodou. Jeho otci se dokonce i zdálo, když ho pohřbíval, že má přišitou hlavu k tělu.

Zcela promyšleně Gagova první cesta vedla do ložnice svého otce pro skalpel, který byl uschovaný v doktorském kufříku. Poté brutálně zavraždí souseda Juda a svoji matku. V konečném souboji s otcem pak přijde o život. Už podruhé. Gagova povaha se po pohřbení na indiánském pohřebišti zcela změnila, tudíž můžeme říct, že malý Gage je v tom vlastně úplně nevinně, protože už to nebyl on, jen tak vypadal. Takže v konečném důsledku za všechno může vlastně jeho tatínek Luis Creed.

Mě osobně postava Gaga Creeda velmi zaujala, protože filmů, kde je zápornou postavou malé roztomilé dítě, vskutku moc není. Zajímavé také bylo sledovat přeměny malého Gaga. Z počátku jej divák téměř nezaregistroval, až v průběhu filmu, teda spíše po Gagové smrti a následném znovuvstání, nás svým vystupováním uchvátil a také trošku šokoval.

Celkově bych to hodnotila jako skvěle promyšlenou postavu. I když Gage Creed není hlavní postavou filmu, myslím, že za povšimnutí rozhodně stojí. Všem bych doporučila si přečíst knihu Hřbitov zvířátek, podle které byl film ztvárněn. Obsahuje řadu vynechaných scén a dovoluje čtenáři více nakouknout do jednotlivých povah postav.


zdroj

S metalem Vaše Death Girl

Damien - satanův syn

8. února 2009 v 19:41 | Death Girl |  Damien
Kdo by to do něj řekl. Manželé Thornovi ho vlastně vychovávali z dobré vůle, protože Damienova matka při porodu zemřela a chlapeček se jevil jako každé normální dítě. Ale on nebyl normální. Začalo to tehdy při oslavě jeho narozenin, kdy se náhle oběsila jeho chůva. Neměl ji rád. Vzápětí se do domu nastěhuje nová pomocnice, služebnice satana. Podivné okolnosti pokračují. Při návštěvě zoologické zahrady se na Damienovo auto vrhnou opice a Roberta, jeho adoptivního otce, navštěvují kněží, kteří správně uhodli, co má za následek tolik tragických událostí. Damien je satanův potomek, nový Antikrist. Zabít jej lze pomocí několika speciálních vidlic z dalekého východu. Mladík má ovšem nebezpečnou ochranku - šílenou chůvu a černého psa bojového plemena.

Snímek Přichází satan se stal hitem a krom šedesátimilionového výdělku se může pochlubit i jedním Oscarem za nejlepší hudební kompozici roku 1976. Film pokračuje dalšími díly, kde Damien postupně vyrůstá a snaží se ovládat co největší počet lidí. Roku 2006 byl dokonce natočen remake původního díla, ale zdaleka nebyl tak úspěšný. Damien byl ovšem opět vynikající a myslím si, že tvůrci amerického Kruhu se inspirovali jeho postavou a fyzicky i duševně podobný chlapeček hrál roli Aidana (což zde bylo možná na škodu).

Damien je vskutku děsivý. Nezapomenutelnou scénou je sražení své matky přes zábradlí (když zrovna zalévala květiny) a následná neochota jí jakkoliv pomoci. A to už vůbec nemluvím o jeho nevinném úsměvu při každé tragédii v jeho blízkosti. Černý pes, který je neustále v jeho blízkosti a leckdy k Damienovi nepustí ani jeho rodiče, se v USA stal po premiéře filmu rovněž dobře prodejným artiklem.  zdroj  

S metalem Vaše Death Girl

Portréty Bladea

8. února 2009 v 19:37 | Death Girl |  Blade

Blade - Eric Brooks

8. února 2009 v 19:34 | Death Girl |  Blade
Existují upíři nebo ne? Je to pouze výplod lidské fantazie nebo skutečně žijí mezi námi? Odpověď zní - ano! A jediný, kdo dokáže ochránit lidstvo je Blade...

Blade alias Eric Brooks je na první pohled obyčejný američan, avšak skrývá tajemství. Je totiž upír. Tedy přesněji řečeno, napůl upír a napůl člověk. Od ostatních upírů se odlišuje tím, že mu nevadí sluneční paprsky, ovšem stinnou stránkou je jeho touha po krvi. Aby nemusel vysávat krev nevinným lidem, používá speciální sérum.

Blade prišel na svět jako každé jiné dítě. Jeho matku ale v posledních dnech těhotenství kousl upír a pak se Blade narodil. Zapřísáhl se pomstít všem upírům a svého spojence našel ve Wistlerovi, jenž má podobný osud jako Blade - upíři mu pozabíjeli celou rodinu. Dvojice lovců vede skutečnou válku proti temným a krvelačným příšerám, které jsou vždy bez milosti zlikvidovány. A lidstvo nemá o jejich existenci ani potuchy...

z
S metalem Vaše Death Girl

Chuckyho portréty

7. února 2009 v 15:37 | Death Girl |  Chucky
Chucky

7. února 2009 v 15:34 | Death Girl |  Chucky
Je studená noc v Chicagu. Masový vrah Charles Lee Ray utíká před detektivem Mikem Norisem. Útočiště najde v obchodě s hračkami. Smrtelně zraněný zabiják horečně hledá něco, do čeho by se mohl převtělit. Do rukou mu padne velmi populární panenka Chucky. Z Charlesových úst začne vycházet zpěv voodoo, což má za následek přenos Charlesovy duše do panenky. Pak bouře, způsobená Charlesovým voodoo rituálem, utichne a detektiv Noris najde v obchodě jeho mrtvé tělo. Zdá se, že Charles Lee Ray je navždy mrtvý...
Jeho duše ale žije v panence Chuckym, a ta se dostane k malému Andymu, který musel maminku dlouho přemlouvat, aby mu tuto koupila. A nedlouho poté již kolem sebe začne Chucky šířit strach a pomstu. Jeho cílem je nejen detektiv Noris, ale i malý Andy, s jehož pomocí se chce Charles převtělit zpět do reálného těla...

zdroj
S metalem Vaše Death Girl


Freddyho filmy a knihy

7. února 2009 v 15:26 | Death Girl |  Freddy Krueger
Od roku 1984 hraje Freddyho Robert Englund.

A v jakých filmech můžeme Freddyho vidět?

Noční můra v Elm street (1984),
Noční můra v Elm street: Freddyho pomsta (1985),
Noční můra v Elm street 3: Bojovníci ze sna (1987),
Noční můra v Elm street 4: Vládce snů (1988),
Noční můra v Elm street 5: Dítě snů (1989),
Freddyho smrt: Poslední noční můra (1991),
Nová noční můra (1994),
Freddy vs. Jason (2003).

Také o něm můžeme číst ve dvou knížkách :

Noční můry v Elm street od Jefrey Coopera,
Noční můry v Elm street 2 od Joseph Lockea.S metalem Vaše Death Girl

Můj názor na Hory mají oči 2

7. února 2009 v 15:16 | Death Girl |  Hory mají oči 2
No bohužel jsem to spletla a nejdřív jsem se podívala na 2, ale tak to neva ... snad.

Na tento horor jsem se fakt těšila. I když jsem slyšela, že je to kravina, ale kámoši mi zas říkali, že je docela good. Tak mně se teda líbil, i když většině ne, ale mně jo. Sice tam vážně vojáci dělali totálně zbytečný chyby (zanechávání zbraní od sebe, aby je kanibalové mohli ukrást), ale tak když se to nebere vážně, tak to bylo pěkně natočený. I když tykových typů hororů na mutace je poměrně dost, tak se na to dívat dalo. Myslim si, že i slabší povahy by se na to podívat mohli. Kdyžtak občas zavřou oči no, ale myslim si, že krvavých scén tam moc není. Nějaké tam jsou, ale není to hrozné.

S metalem Vaše Death GirlHory mají oči 2 (The Hills Have Eyes II)

7. února 2009 v 15:05 | Death Girl |  Hory mají oči 2
Pokračování Hory mají oči (Alexandre Aja). Druhý díl (remake) je od Martin Weisz.

Banda vojáků jede na další vojenské cvičení do odlehlého a velkého Sektoru 16. nacházející se v poušti. V sektoru má být skupinka vědců, avšak když tam vojáci dorazí nikdo tam není. Vysílačky jim přes vysoké hory nefungují. Jen v jedné vysílačce, která tam byla, slyšejí hlas jednoho z vědců. Poté uvidí na hoře odrazek od "zrcátka", a tak se tam vydají, avšak místo toho nalézají jen botu, a poté i jejího mrtvého majitele - vědce. Po čase divných věcí nacházejí polomrtvého dalšího vědce, který divně mluví, a pak se zastřelí zbraní, kterou jim ukradne. Další dva vojáci, kteří zůstali v táboře nacházejí v latríně dalšího vědce, který na infekci umírá. Mezitím jim však ukradnou zbraně. Mezitím jsem od skupinky vojáků z hor vrací Mike, který si zvrtnul kotník. Jenže ho před táborem napadne zmutovaný kanibal. Proto se rozhodnou odejít za tábora a jít za zbytkem vojáků do hor. Avšak nešťastnou náhodou jeden voják zastřelí seržanta a další vojáci díky kanibalům umřou. Poté jednu vojačku unesou a vojáci se jí vydají hledat. Cestou vlezou do šachet, kde kanibalové bydlí a kde také uvidí své mrtvé přátelé. Unesenou vojačku mezitím jeden kanibal znásilní a dalšího vojáka zabijí. V útěku jim pomůže jeden "hodný" kanibal, který jim ukáže cestu ven.


S metalem Vaše Death GirlPortréty Michaela

6. února 2009 v 21:08 | Death Girl |  Michael Myers

Michael Myers

6. února 2009 v 21:06 | Death Girl |  Michael Myers
Michael Mayers je kultovní postava bezcitného zabijáka z filmové série Halloween. Kuchyňský nůž vzal do ruky již jako šestiletý chlapec a brutálně jím zavraždil svoji straší sestru.
Rodiče pak našli před domem malého chlapce s maskou na hlavě. Když mu ji sundali, zjistili, že je to jejich syn Michael...
Následuje Michaelův pobyt v sanatoriu - v ústavu pro duševně choré. Michaelovým lékařem je doktor Loomis. Ačkoliv je Michael na léčení dlouhých 15 let, doktorovi je již od začátku vše jasné. Michael je nevyléčitelný a beznadějný případ. Je absolutně posedlý bezcitností a zlem a nesmí se již nikdy dostat mezi lidi. Jeho pobyt na svobodě by totiž znamenal zabíjení a smrt nevinných lidí...
Michael však jedné noci z ústavu uteče a vrátí se domů a začíná si vybírat oběti. Doktoru Loomisovi nezbývá nic jiného, než sledovat jeho stopy a doufat, že jej dopadne dřív, než Michael začne vraždit...


zdroj

S metalem Vaše Death Girl

Portréty Jasona

6. února 2009 v 21:02 | Death Girl |  Jason Voorhees
Jason Voorhees

6. února 2009 v 20:59 | Death Girl |  Jason Voorhees
Jason Voorhees narozen 13. června 1946 je fiktivní postava z filmové série Pátek třináctého. Jason je zvrácený masový vrah s hokejovou maskou na tváři a s velkou mačetou v pravé ruce.
Jason se narodil Pamele a Eliasovi Voorheesovým. O nějakou dobu později zůstala Pamela na Jasona sama. Okolnosti, které způsobily Eliasovu nepřítomnost, zůstaly neznámé.
Jason se narodil s deformovaou tváří, což bylo nejspíš způsobeno jakousi vodnatovostí mozku.
Pamela však měla Jasona moc ráda. V létě 1957 se Jason zúčastnil táboření v kempu Crystal Lake, kde jeho matka pracovala jako vrchní kuchařka. Jason nebyl moc dobrý plavec, ostatní děti se mu právě kvůli tomu posmívali a Jason se stavál terčem jejich posměšků stále častěji a svoji roli v tom hrála i Jasonova deformace.
Tragédie se odehrála ve chvíli, kdy byl Jason ostaními dětmi přinucen skočit do vody. Byť Jason křičí o pomoc, nikdo mu nepomůže a Jason se utopí...
Pamela se v důsledku synova zmizení pomátne. Přísahá pomstu všem, kteří jsou zodpovědni za Jasonovu smrt. V 13. června 1958 zavraždila dva mladé lidi, které pokládala za zodpovědné ze smrti syna. Po tomto incidentu byla kemp Crystal Lake uzavřený.
O pár let později Pamela sabotovala znovuotevření kempu založením požáru. Po všech těchto incidentech se kempu začalo přezdívat "proklestý" nebo "kemp smrti".
Pamela nakonec zemřela rukou dívky Alice, která jí mačetou usekla hlavu... A Jasonův přízrak dál obchází kolem Crystal Lake a potrestá všechny, kteří by se sem chtěli vrátit....

zdroj

S metalem Vaše Death Girl

Freddyho portréty

6. února 2009 v 19:58 | Death Girl |  Freddy Krueger