Gage Creed

8. února 2009 v 19:49 | Death Girl |  Gage Creed
Gagovi jsou čtyři roky, když se se svou rodinou přestěhuje do malebného městečka Ludlows. Gage má štastné dětství - rodiče i sestra ho mají velmi rádi a věnují mu veškerou péči a lásku. Vše se však překazí jednoho podzimního odpoledne, kdy nic netušící Gage pouští na zahradě draka společně se svým tatínkem. Stačí chvilka nepozornosti a malý Gage utíká na silnici a před zraky celé rodiny i souseda se vrhá pod kola náklaďáku. Žalem soužený otec vidí jediné řešení v tom, že syna pohřbí na staré indiánské pohřebiště, odkud se syn znovu vrátí. Tak jako to udělal s kocourem své dcery.

Gagův otec ale věděl, že jeho syn už nebude stejný, ale přesto to udělal. Gage se opravdu v noci vrátil. I přes pečlivě nabalzamované tělo, učesané vlásky a slušivý obleček nešly přehlédnout šrámy způsobené nehodou. Jeho otci se dokonce i zdálo, když ho pohřbíval, že má přišitou hlavu k tělu.

Zcela promyšleně Gagova první cesta vedla do ložnice svého otce pro skalpel, který byl uschovaný v doktorském kufříku. Poté brutálně zavraždí souseda Juda a svoji matku. V konečném souboji s otcem pak přijde o život. Už podruhé. Gagova povaha se po pohřbení na indiánském pohřebišti zcela změnila, tudíž můžeme říct, že malý Gage je v tom vlastně úplně nevinně, protože už to nebyl on, jen tak vypadal. Takže v konečném důsledku za všechno může vlastně jeho tatínek Luis Creed.

Mě osobně postava Gaga Creeda velmi zaujala, protože filmů, kde je zápornou postavou malé roztomilé dítě, vskutku moc není. Zajímavé také bylo sledovat přeměny malého Gaga. Z počátku jej divák téměř nezaregistroval, až v průběhu filmu, teda spíše po Gagové smrti a následném znovuvstání, nás svým vystupováním uchvátil a také trošku šokoval.

Celkově bych to hodnotila jako skvěle promyšlenou postavu. I když Gage Creed není hlavní postavou filmu, myslím, že za povšimnutí rozhodně stojí. Všem bych doporučila si přečíst knihu Hřbitov zvířátek, podle které byl film ztvárněn. Obsahuje řadu vynechaných scén a dovoluje čtenáři více nakouknout do jednotlivých povah postav.


zdroj

S metalem Vaše Death Girl
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama