Září 2009

Konec září proběhne pod vlajkou metalu a hardcoreu

22. září 2009 v 16:37 | Death Girl |  Metal
Ambici skloubit posluchačské zájmy metalové a hardcoreové komunity a poukázat na pestrost tvrdé hudby avizují pořadatelé nového klubového mini festivalu Metal & Hardcore Night, jehož první večer představí pět kapel různých žánrů a v různém stádiu věhlasu.

Na 27. září připravili organizátoři koncert letošních vítězů žánrového Anděla První hoře, kteří se na jednom pódiu setkají s post-hardcoreisty FDK (cena Objev roku v anketě Břitva) i brněnskými Tisíc let od ráje, kteří posouvají hranice metalu nejen svou netradiční koncertní prezentací. Pětici doplní FOB a začínající Noisy Silence.

Všechny informace k prvnímu z řady koncertů, který se odehraje v brněnském klubu Melodka, najdete na oficiálním webu akce. Další díl Metal & Hardcore Night se chystá na únor 2010.

Metal-HardcoreLogo2.jpg Metal & Hardcore image by SargeSammy
 zdroj 
 
Vaše Death Girl

Dům tisíce mrtvol - ke shlédnutí online a zdarma 2

13. září 2009 v 10:21 | Death Girl |  Dům tisíce mrtvol
Zde zdarma ke shlédnutí, ale musíte počítat s tím, že to tak cca 30 - 60min trvá, než naběhne celý film, záleží na připojení netu > Dům tisíce mrtvol

Vaše Death Girl

Slayer zabarví svět krví

6. září 2009 v 11:23 | Death Girl |  Slayer
Zpráva z června 2009

Thrashmetalová formace Slayer se s přípravami nové studiovky blíží k velkému finále, a muzikanti tak pustili do médií první informace. Jejich desáté dílo dostalo název "World Painted Blood" a do obchodů dorazí na konci léta.
Produkci tři roky starého nástupce "Christ Illusion" svěřili členové kapely do rukou Grega Fieldmana. Jak zhruba před měsícem kytarista Slayer Kerry King uvedl, nadcházející deska obsahuje od každého trochu a posluchači ji možná budou srovnávat s albem "Seasons In The Abyss". Čtveřice muzikantů složila celkem třináct skladeb, přičemž sedm z nich napsal druhý kytarista Jeff Hanneman a zbylé kousky dal dohromady Kerry King. Zatím však není jisté, zda-li se všechny songy objeví i na albu.
Jak uvedl portál Blabbermouth.net, 27. července budou Slayer.

zdroj
Vaše Death GirlMegadeth - nové album s názvem Endgame

5. září 2009 v 14:55 | Death Girl |  Megadeth
Kultovní thrashmetalová kapela Megadeth připravila na polovinu září novou desku "Endgame", která nese pořadové číslo dvanáct.
Retro zkrátka frčí, v metalu tomu není jinak. Velké množství skupin se vrací k osmdesátkám, kdy začínala a zažívala první úspěchy. A tak se velká thrashová trojka rozhodla nezůstat pozadu. Metallica hodila rukavici, kterou Megadeth museli zvednout a Slayer již tradičně brousí nože na vlastním písečku, nedbajíce o své soky. Malý diktátor Dave Mustaine udělal tradiční sestavový kolotoč, tudíž na místo kytaristy nastoupil Chris Broderick, který se stal nadějí v očích mnoha fanoušků hledajících kytarovou jistotu ztracenou odchodem Martyho Friedmana.
A Chris nezklamal. V kapele dostává nebývale prostoru, na živých koncertech přebírá některá sóla od Mustaina, věří si a "Endgame" je díky tomu kytarově neuvěřitelně nadité. Již první vypuštěná skladba "Headcrusher" tomu napovídala. Hutný a tvrdý riff, zběsilý nástup sólové kytary, ultrarychlé bicí a Dave cedící své kyselé texty skrze zuby. Přesně z těchto dílů vznikaly desky kapely v osmdesátých letech a je vidět, že ve spíži ještě něco zůstalo, časem uzrálo a nyní vyplulo na povrch. Inu, milovníci "So Far, So Good... So What!", máte se na co těšit. Všude se tu dá zakopnout o nějakou tu kytarovou vychytávku, sólíčko či velké sólo. Zkrátka nahrávka nenudí.

Thrasheři si spokojeně zavrní, heavymetalisté si spokojeně poslechnou výborné kytary a všichni budou spokojení. Tedy až na milovníky druhé poloviny devadesátých let, popových melodických závanů tu moc nenajdete. S výjimkou "The Hardest Part Of Letting Go... Sealed With A Kiss", která je silně melodická a je cítit spíše rockovou baladou. Naopak lehkým překvapením je úvodní instrumentálka "Dialectic Chaos", neb se nese ve znamení nezřízených kytarových onanií, aby plynule přešla ve šlapající "This Day We Fight" a od té doby to jede jak rozjetý vlak. Rychle, nekompromisně a především hlasitě.
Těžko odhadovat příčiny návratu k osmdesátkám, ale kapele to nijak výrazně neubírá, naopak je jistá a šlape jako v nejlepších letech. Výrazný progres tedy na novém albu očekávat nelze, tohle je metal a ten má jasný názor. Experimenty se nevyplácí, o čemž by Megadeth s "Risk" mohli vyprávět. Metallice příklon ke kořenům poměrně vyšel, uvidíme, jak si mezi metalovými fanoušky povede tato deska.
"Endgame" najdete na pultech obchodů 14. září s tímto tracklistem: Dialectic Chaos, This Day We Fight!, 44 Minutes, 1,320, Bite The Hand That Feeds, Bodies Left Behind, Endgame, The Hardest Part Of Letting Go... Sealed With A Kiss, Headcrusher, How The Story Ends, Nothing Left To Lose.

zdroj
Vaše Death GirlMetallica chystá nové koncertní DVD

4. září 2009 v 7:46 | Death Girl |  Metallica
Zpráva z června 2009

Členové metalové formace Metallica neusnuli na vavřínech a po vydání poslední desky "Death Magnetic" se pustili do příprav dalšího projektu. Tentokrát se bude jednat o koncertní DVD.

Ve svém oficiálním prohlášení muzikanti uvedli: "Objevilo se pár dohadů, že budeme natáčet některé z našich vystoupení pro koncertní DVD. A je to pravda. Podle nás by bylo skvělé zdokumentovat několik vystoupení, která jsou něčím výjimečná a nezapomenutelná. Čekají nás teď tři vyprodané koncerty v Mexiku a kamery přivezeme i do Francie."

zdroj

Vaše Death Girl

Rammstein ohlašují nové album singlem "Pussy"

4. září 2009 v 7:35 | Death Girl |  Rammstein
Německá kapela včera v Berlíně oficiálně potvrdila, že nové album vydá již koncem října. A prozradila něco i o pilotnímu singlu.
Jak už je od minulého týdne známo, prvním singlem nové placky bude píseň "Pussy". Ta se dostane na prodejné nosiče 21. září a vyjde prozatím jen na CD. Singl bude obsahovat celkem dvě písně, b-stranu bude tvořit skladba "Rammlied". Text singlové novinky je plný německých klišé a prakticky jde o hříčku, ve které se v rýmech spojují slova jako Bratwurst, Blitzkrieg nebo Mercedes-Benz.
Skladba již má i doprovodné video, o které se postaral opět Jonas Åkerlund. Kdy bude mít klip premiéru, zatím zveřejněno nebylo.


zdroj

Vaše Death Girl

Black Sabbath připomenou svá alba ze 70.let

1. září 2009 v 17:04 | Death Girl |  Black Sabbath
Metaloví veterání se za měsíc připomenou rozsáhlou reedicí svých desek. V nově zremasterované verzi se 21. září do obchodů dostane celkem pět kultovních desek z jejich arzenálu.
Posluchači se mohou těšit na alba, která vyšla v rozmezí let 1972 až 1978. Jedná se tedy o desky "Black Sabbath Vol. 4", "Sabbath Bloody Sabbath", "Sabotage", "Technical Ecstasy" a "Never Say Die!". V té době působila kapela na scéně ve své nejslavnější sestavě, která čítala Ozzyho Osbournea, Tonyho Iommiho, Geezera Butlera a Billa Warda. Formálně v tomto line-upu působí ještě dnes, nicméně Ozzy se soustředí na svou sólovou dráhu a zbylí členové - v čele s Ronniem Jamesem Diem a s bicmanem Vinnym Appicem - působí v Heaven And Hell. Kromě toho, že všechna alba Black Sabbath prošla důkladným digitálním peelingem, budou nahrávky zabaleny nově jako digipaky. Součástí bookletů mají být i nové popisky.


zdroj

Vaše Death Girl