Říjen 2009

Epica

26. října 2009 v 13:12 | Death Girl |  Epica
Holandská metalová formace, která vznikla v roce 2003. Epiku po odchodu z kapely After Forever založil kytarista Mark Jansen, který je (až na pár výjimek) i dvorním skladatelem. Kapela v čele se zpěvačkou Simone Simons vydala čtyři řadové desky a ta poslední, megalomanská "Design Your Universe" dorazila do našich obchodů 19. října.


zdroj

Vaše Death Girl

Epica - Použili jsme myšlenky lidí, kteří se dotkli smrti

26. října 2009 v 13:09 | Death Girl |  Epica
Epica - Design Your UniverseMetalová formace Epica vydala nové album "Design Your Universe" a podle dosavadních ohlasů je to prý něco jako "metalová svatba Therion a Andrewa Lloyda Webbera". Právě o novince a o dění v kapele jsme si povykládali se skladatelem a kytaristou skupiny Markem Jansenem.

Když jste informovali o myšlence, která se za novou deskou "Design Your Universe" skrývá, mnohé jste překvapili. Jak tě napadlo postavit symfometalové album na současných objevech kvantové fyziky?
Hodně jsem o této problematice četl a celkově mě vědecká témata velmi zajímají. To, co čtu, vidím a vnímám, se také odráží v nových skladbách, je to moje inspirace. Během posledních dvou měsíců jsem bohužel neměl čas cokoliv číst. Měli jsme spoustu práce s přípravou turné, poskytujeme rozhovory a o celý náš management se staráme sami. Je to spousta práce, ale také zábava. Naše turné teď ale začíná a beru si s sebou spoustu knížek. (smích)

Když tedy sbíráš inspiraci převážně touto cestou, docela by mě zajímalo, jakou knížku jsi četl při přípravách předchozího alba "Divine Conspiracy"? To se opírá o téma náboženství a jeho původu.
V tomto případě to nebylo ani tak žádnou knihou jako spíš mým vlastním uvážením. Myslím, že neexistuje jeden Bůh pro každé náboženství. Pokud Bůh existuje, je tu pro všechny. Nemyslím si, že bychom měli Boha vidět jako něco nebo někoho, kdo dělá náš svět lepším. To, co se kolem nás děje, tvoříme my sami a jenom my jsme schopní něco změnit. Podle mého názoru a mých znalostí jsme všichni nějakým způsobem propojeni a jsme to jen my, kdo dokáže z toho světa udělat ráj. Zatím se nám podařilo vytvořit monstrum a my s tím souhlasili.

Kdyby si tohle lidé uvědomili, vyřešila by se, a možná vůbec nenastala, spousta historických problémů, samozřejmě včetně válek.
Přesně tak, ale můžeme za to sami. Podle mě je většina válek jen důsledkem sobectví. Někteří chtějí více než ostatní, jeden náboženský proud chce smést ten druhý, a tak vznikají války. Někdo to musí zastavit, i když mnozí toto považují za utopii. Já tomu ale věřím a podle mě se k tomu přelomovému bodu blížíme.

V jedné z vašich nových písních "Burn To A Cinder" jsi dokonce citoval projev současného amerického prezidenta. Jako bys tím dával najevo, že takový člověk je teď mezi námi...
Barrack Obama má skvělý potenciál a když byl zvolen, potěšilo mě to. Sdílíme stejné názory na spoustu věcí. Pro něj to ovšem musí být nesmírně těžké udělat tolik změn, protože je jich zapotřebí skutečně moc. Jeho zvolení je velkým krokem kupředu, minimálně oproti ostatním kandidátům jako John McCain nebo předchozímu prezidentovi Georgi Bushovi. Proto jsem použil i jeho řeč.

Tím se dostáváme k hlavnímu tématu vaší novinky - síla myšlenek a představ. Sám si teď řekl, máme v sobě sílu změnit svět. Myslíš, že i jednotlivci?
Člověk sám toho moc nezmůže, ta síla spočívá v lidech jako v celku. Nicméně právě z tohoto pohledu je jednotlivec nesmírně důležitý a jen díky němu může tento proces fungovat. Co do koncepční linky je v našich skladbách klíčová svoboda a vše s tím související, jako svoboda řeči a myšlení. Lidé jsou dnes velmi svazováni normami, pravidly a zákony. Na jednu stranu je potřeba lidi chránit, na druhou jim to trochu té svobody ubírá.

Vrcholem nové desky je bezesporu skladba "Kingdom Of Heaven". Nese v sobě asi největší sílu a co do výpravnosti zde dokonce vystupuje postava Boha.
Máš pravdu, je to hlavní bod nahrávky. Vše, na čem si deska zakládá, je v této písni několikanásobně silnější. V textu jsem také použil myšlenky lidí, kteří se takřka dotkli smrti. Na něčem podobném si staví i skladba "Unleashed", kterou otextovala zpěvačka Simone Simons. Je o tom, že člověk ne vždy stihne udělat věci, které chtěl, a pak toho lituje. "Kingdom Of Heaven" jsem věnoval své mamince, která je pro mě nesmírně důležitá. Proto si zaslouží, aby ta nejkrásnější skladba na albu patřila právě jí.

Oproti tomu jsou na desce i jemnější skladby a do jedné z nich jste obsadili i vašeho hosta. Po Royi Khanovi z Kamelot jste oslovili Tonyho Kakka ze skupiny Sonata Arctica. Kdy se ve vás tento nápad zrodil?
Bylo to velmi spontánní rozhodnutí. Byli jsme společně se Sonatou na turné, které se po všech stránkách podařilo a bylo úspěšné. Častokrát jsme se sešli v zákulisí a bavili jsme se. Přiznám se, že až do té doby jsem o Sonatě pořádně nevěděl, slyšel jsem od někoho, že je to nějaký klon Stratovarius. (smích) Když jsme ale muzikanty ze Sonaty poznali blíže, napadlo nás přizvat Tonyho k nové desce. Oslovili jsme ho, on souhlasil a naráz jsme seděli v nahrávacím studiu a dělali na "White Waters".

Vašemu produkčnímu týmu opět vévodil Sascha Paeth. S tímto člověkem spolupracujete už od svých začátků, nechtěli jste zkusit něco jiného?
Ano, Sascha je s námi od té doby, co Epica existuje a navzájem se velmi dobře známe. Už se nijak nešokujeme a naše spolupráce je tím velmi usnadněná. Když něco potřebujeme, stačí jedno slovo a Sascha udělá, co je v danou chvíli potřeba. Pro naši kapelu je to skvělý producent. Tvoříme dohromady perfektní tým, daří se nám a já nechci a nemám důvod se ničeho z toho vzdát. Myslím, že se nám to vyplatilo - podařilo se vytvořit něco, co tu ještě nebylo.

Na "Design Your Universe" se také podílel nový kytarista Isaac Delahaye. Podařilo se mu přijít s nějakým novým nápadem, kterým by tě překvapil?
Připojil se k nám zhruba dva měsíce před tím, než jsme se odebrali do studia. V podstatě neměl ani šanci nijak přípravy nových písní ovlivnit. Velkým dílem ale zasáhl do kytarových partů, i když většina z nich byla už také hotová. Změnil pár věcí a podařilo se mu dostat kytary na vyšší úroveň. On sám je skvělý sólový kytarista a na desce to je slyšet, dostal prostor se předvést.

Takže v době, kdy jste nový materiál chystali, byl stále v kapele váš předchozí kytarista Ed Slujter. Poznamenal jeho odchod nějak nové album?
Když jsme na albu pracovali, neměli jsme ponětí, že chce Ed odejít. On je na naše poměry tak trochu pomalý skladatel a neměl čas na album nějak výrazně přispět. To byl ostatně jeden z důvodů, proč od nás odešel. Měl pocit, že ho už hraní nových skladeb, které v podstatě nenesou ani nic "jeho", nenaplňuje a nemá tu správnou motivaci. Jsme společně neustále v kontaktu, na posledních dvou koncertech s námi dokonce odehrál jednu píseň. Zůstali jsme dobrými přáteli. Bylo to dobré rozhodnutí, že se rozhodl odejít od kapely.

zdroj
Vaše Death Girl

BJ - pictures

24. října 2009 v 16:45 | Death Girl |  Bon Jovi

Bon Jovi - Livin' On A Prayer (CZ)

24. října 2009 v 16:31 | Death Girl |  Překlady písní


Žít v naději

Kdysi dávno
ale ne zas moc

Tommy pracoval v docích
odbory stávkují
má smůlu, je to těžký, tak těžký
Gina pracuje v jídelně celý den
pracuje kvůli svému partnerovi
domů nosí výplatu
protože ho miluje (z lásky)

Říká :
Musíme se držet toho, co máme
protože se nic nezmění
jestli to zvládnem nebo ne
máme jeden druhého a to je hodně
kvůli lásce to ještě zkusíme

Refren
Už jsme v půli cesty
žijeme v naději
vezmi mou ruku a já přísahám,
že to dokážeme
žijeme v naději

Tommy má kytaru v zastavárně
a teď v sobě drží to, co byl dříve
schopen vyzpívat, je to těžký, tak těžký
Gina sní o tom, že uteče
když po nocích brečí
Tommy šeptá :
Lásko, jednou to zas bude dobrý

Musíme se držet toho, co máme
protože se nic nezmění
jestli to zvládnem nebo ne
máme jeden druhého a to je hodně
kvůli lásce to ještě zkusíme

Refrén
Už jsme v půli cesty
žijeme v naději
vezmi mou ruku a já přísahám, že to dokážeme
žijeme v naději

Musíme být připraveni a být silní
ať chceme nebo ne
musíš se se životem prát,
když je to to jediný co máš

Refrén
Už jsme v půli cesty
žijeme v naději
vezmi mou ruku a já přísahám, že to dokážeme
žijeme v naději

Bon Jovi - Livin' On A Prayer

24. října 2009 v 16:30 | Death Girl |  Texty písní

Once upon a time
Not so long ago

Tommy used to work on the docks
Union's been on strike
He's down on his luck...it's tough, so tough
Gina works the diner all day
Working for her man, she brings home her pay
For love - for love

She says we've got to hold on to what we've got
'Cause it doesn't make a difference
If we make it or not
We've got each other and that's a lot
For love - we'll give it a shot

[Chorus:]
Whooah, we're half way there
Livin' on a prayer
Take my hand and we'll make it - I swear
Livin' on a prayer

Tommy's got his six string in hock
Now he's holding in what he used
To make it talk - so tough, it's tough
Gina dreams of running away
When she cries in the night
Tommy whispers baby it's okay, someday

We've got to hold on to what we've got
'Cause it doesn't make a difference
If we make it or not
We've got each other and that's a lot
For love - we'll give it a shot

[Chorus]

We've got to hold on ready or not
You live for the fight when it's all that you've got

[Chorus]

Bon Jovi - It´s my life (CZ)

24. října 2009 v 16:28 | Death Girl |  Překlady písní
Toto není píseň pro zlomené srdce,
žádná tichá modlitba pro důvěru-odidenu
nebudu jenom tvář v davě,
budeš poslouchat můj hlas když to nahlas vykřiknu.

To je můj život,je teď nebo nikdy,nebudu žít navždy.
Já jenom chci žít dokud jsem na živu
To je můj život,moje srdce je otevřené jako dálnice,
jak Frankie řekl,udělal jsem to po svém
Jenom chi žít dokud jsem naživu.To je můj život

Toto je pro ty kteří stály na svojí zemi,
pro Tomyho a Ginu kteří neustoupili,
zítřejšek bude těžší,neudělej chybu
štěstí není ani šťasné,máš udělat svoje vlastní přelomy

To je můj život,je teď nebo nikdy,nebudu žít navždy.
Já jenom chci žít dokud jsem na živu
To je můj život,moje srdce je otevřené jako dálnice,
jak Frankie řekl,udělal jsem to po svém
Jenom chi žít dokud jsem naživu.To je můj život

Lepší stát vystřetý když volají tě ven
nepřehni,nezlom,baby,neustup!

To je můj život,je teď nebo nikdy,nebudu žít navždy.
Já jenom chci žít dokud jsem na živu
To je můj život,moje srdce je otevřené jako dálnice,
jak Frankie řekl,udělal jsem to po svém
Jenom chi žít dokud jsem naživu.To je můj život

To je můj život,je teď nebo nikdy,nebudu žít navždy.
Já jenom chci žít dokud jsem na živu
To je můj život,moje srdce je otevřené jako dálnice,
jak Frankie řekl,udělal jsem to po svém
Jenom chi žít dokud jsem naživu.To je můj život


Bon Jovi - It´s my life

24. října 2009 v 16:26 | Death Girl |  Texty písní

This ain't a song for the broken-hearted
No silent prayer for the faith-departed
I ain't gonna be just a face in the crowd
You're gonna hear my voice
When I shout it out loud

[Chorus:]
It's my life
It's now or never
I ain't gonna live forever
I just want to live while I'm alive
(It's my life)
My heart is like an open highway
Like Frankie said
I did it my way
I just wanna live while I'm alive
It's my life

This is for the ones who stood their ground
For Tommy and Gina who never backed down
Tomorrow's getting harder make no mistake
Luck ain't even lucky
Got to make your own breaks

[Chorus:]
It's my life
And it's now or never
I ain't gonna live forever
I just want to live while I'm alive
(It's my life)
My heart is like an open highway
Like Frankie said
I did it my way
I just want to live while I'm alive
'Cause it's my life

Better stand tall when they're calling you out
Don't bend, don't break, baby, don't back down

[Chorus:]
It's my life
And it's now or never
'Cause I ain't gonna live forever
I just want to live while I'm alive
(It's my life)
My heart is like an open highway
Like Frankie said
I did it my way
I just want to live while I'm alive

[Chorus:]
It's my life
And it's now or never
'Cause I ain't gonna live forever
I just want to live while I'm alive
(It's my life)
My heart is like an open highway
Like Frankie said
I did it my way
I just want to live while I'm alive
'Cause it's my life!

Deset nejdivnějších smrtí

14. října 2009 v 22:16 | Death Girl |  Články
Inventura ve zpravodajství ze soutěže o nejdivnější smrt. Deset příběhů, které vzbudily největší ohlas. Deset největších mamlasů, kteří nepřemýšleli, deset nejšílenějších náhod, které se lidem staly osudnými.

Inventura ve zpravodajství ze soutěže o nejdivnější smrt. Deset příběhů, které vzbudily největší ohlas. Deset největších mamlasů, kteří nepřemýšleli, deset nejšílenějších náhod, které se lidem staly osudnými. Čtěte a doufejte, že to přežijete. Jeden nikdy neví.
Ve Spojených státech je každoročně udělována Darwinova cena. Její nositelé se významně zasloužili o zušlechtění lidského genofondu - tím, že se z něj odstranili. Všechna ocenění jsou udělována in memoriam. Příběhy zde zmíněné jsou buďto držiteli Darwinovy ceny nebo zvláštních ocenění poroty, anebo sesbírané z internetu a z tiskových agentur.

Horolezec nezvládl štafle
Horolezci Geraldu Hommelovi, účastníkovi šesti expedic na Mount Everest, přestala v kuchyni svítit žárovka. Ze spíže vzal schůdky, postavil je pod lustr, vylezl na ně a žárovku začal vyšroubovávat. V tu chvíli se mu ale smekla noha a ostřílený osmitisícovkový borec spadl ze štaflí. Zemřel v nemocnici na těžká poranění hlavy.

Dveře od záchodu zničily letadlo
Příliš rázné zavření dveří od záchodu přivodilo v Rusku leteckou katastrofu, při níž zahynulo 50 lidí. K havárii došlo 18. března 1997 při charterovém letu z jihoruského Stavropolu do města Trabzon na severovýchodě Turecka. Rázné zavření dveří od toalety vyvolalo řetězovou reakci otřesů v záchodovém odpadu v zádi starého letadla Antonov-24. V důsledku otřesů se potom letoun ve výšce 6000 metrů nad severním Kavkazem rozlomil a zřítil k zemi. Nehodu nikdo nepřežil.

A hrome!
V září 1993, poblíž Bombaje, udeřil blesk do vlaku plného žen. Ty se lekly a ve zmatku padesát z nich vyskákalo za jízdy na koleje, kde je přejel protijedoucí vlak.

Vyspával opici, přejela ho kočka
Osmadvacetiletá řidička letos v létě nezvládla řízení nedaleko Dolního Bousova na Mladoboleslavsku. Ve vysoké rychlosti nevybrala zatáčku, a vjela do pole. Tam přejela muže, který na poli vyspával opici. Mnohačetným zraněním na místě podlehl.

Zvedni to, miláčku
Sedmačtyřicetiletý Ken Charles Barger ze Severní Karolíny se v polospánku omylem zastřelil. Když mu v noci začal zvonit mobil, zašátral rukou pod postelí, nahmátl svůj revolver, dal si ho k uchu a stiskl spoušť.

Něco tam rachtá
Farmář James Burns zemřel v březnu 1995 pod svým nákladním autem, když se pokoušel najít závadu na podvozku. Z kabiny řidiče nemohl na nic přijít, a tak se pod auto pověsil a poprosil kamaráda, aby se s ním projel. Přivázal se ke špatné tyči, a tak když jeho kamarád po několika stech metrech zastavil, našel Jamese namotaného na hřídeli.

Zahradník uhořel ve větvích
Zahradník, který 15. června 2002 na své zahrádce ve střední Anglii zmlazoval švestku, byl líný slézat ze žebříku a uřezané větve nosit na ohniště. Rozdělal proto oheň rovnou pod stromem a suché větve házel ze stromu rovnou do ohně. Za malou chvíli chytil celý strom a inovátor uhořel ve větvích.

Senzace atrakce
18. dubna 1998 zemřel v Bonnu polykač mečů, když si do krku zasunul vystřelovací deštník a nešťastnou náhodou stisknul knoflík na jeho otevření.

Uprděl se k smrti
Brutální dieta a zavřené okno stály v roce 1993 život jednoho vegetariána, který si k večeři udělal fazole se zelím. Kombinace, která má za následek vznik jedovatého metanu v lidských střevech, udělala své. Muž zemřel ve spánku na otravu svými vlastními větry. Při otevírání bytu se přiotrávili ještě tři záchranáři. Jeden z nich musel být převezen do nemocnice.

Quo vadis, vegetariáne?
Maso zabíjí přísné vegetariány. Victor Villeti se rozhodl dožít se co nejvyššího věku. Proto začal žít co nejzdravěji. Začal cvičit a ze svého jídelníčku maso úplně vyškrtl. Při jednom z pravidelných zdravotních běhů ho zabilo čtyřkilogramové zmrzlé jehněčí stehno, když na něj spadlo z okna kuchyně ve třetím patře.

Rammstein přibalí k novince dárečky ...

14. října 2009 v 10:21 | Death Girl |  Rammstein
Vydání nového alba kapely Rammstein je na spadnutí, a tak vydavatelství vytáhlo poslední trumf z rukávu - informace o speciální edici, která bude obsahovat několik erotických pomůcek.
Deska vyjde jako CD, dvojvinyl a dvojalbum s pěti bonusovými písněmi. Poslední verze tvoří zároveň základ speciální edice placky "Liebe Ist Für Alle Da", která bude zabalena ve stylovém kovovém kufříku s nápisem kapely. Když kufřík otevřete, najdete v něm navrch několik naprosto výjimečných dárečků, které patří spíše k sortimentu sex shopu.
Jmenovitě jde o pouta a lubrikační gel s nápisem Rammstein. Asi nejdiskutovanější položkou této striktně limitované edice je ale hned šest růžových dild, která byla odlita podle reálných penisů členů tohoto komba. Každé dildo je navíc i podle jednotlivých členů pojmenováno.
Dodejme, že zmíněná speciální edice bude v každé zemi opravdu limitována. Například do České republiky se dostane pouhých sto kusů.

Rammstein - Liebe Ist Für Alle Da (limited edition)


zdroj

Vaše Death Girl

Smrt Bona Scotta (1980)

2. října 2009 v 13:07 | Death Girl |  AC/DC
Dne 19. února 1980 zemřel v Londýně Bon Scott po zkonzumování značného množství alkoholu. Jeho známý Alistair Kinnear jej přes noc nechal ve svém autě, kde jej také ráno nalezl a okamžitě odvezl do nemocnice King's College v Camberwellu, kde byl Scott prohlášen za mrtvého. Ačkoliv se často tvrdí, že zemřel na udušení vdechutými zvratky, jako oficiální důvod úmrtí byla uvedena otrava alkoholem a nešťastná náhoda. Scott byl pohřben ve Fremantle v Západní Austrálii, v oblasti, do které se jeho rodina přestěhovala, když byl dítě.
Některé nejasnosti oficiální verze se staly terčem stoupenců konspiračních teorií, kteří tvrdí, že Scott zemřel na předávkování heroinem, byl zabit výfukovými plyny přiváděnými do auta, nebo že Kinnear neexistoval.Scott byl navíc astmatik a teplota byla v den jeho smrti pod bodem mrazu.
Dalšími členy kapely, kteří měli problémy s alkoholem, byli Malcom Young a Phil Rudd a oba se museli z alkoholismu léčit. Naopak Angus Young byl vždy abstinent.

zdroj

Vaše Death Girl

AC/DC

2. října 2009 v 13:02 | Death Girl |  AC/DC
Název kapely: AC/DC

Rok, místo založení: 1973, Sydney

Členové - nynější:
Brian Johnson - zpěv (1980-současnost)
Angus Young - kytara (1973-současnost)
Malcolm Young - kytara, doprovodný zpěv (1973-současnost)
Cliff Williams - baskytara, doprovodný zpěv (1977-současnost)
Phil Rudd - bicí (1975-1983, 1994-současnost)

Členové - bývalí:
Bon Scott - zpěv (1974-1980) [zemřel]
Simon Wright - bicí (1983-1989)
Chris Slade - bicí (1989-1994)
Mark Evans - baskytara (1975-1977)
Dave Evans - zpěv (1973-1974)

Alba:
2008 Black Ice
2001 Stiff Upper Lip (Australian Tour Edition) (cd 1)
2001 Stiff Upper Lip (Australian Tour Edition) (cd 2)
2000 Stiff Upper Lip
1995 Ballbreaker
1994 For Those About To Rock We Salute
1990 The Razors Edge
1988 Blow Up Your Vide
1986 Who Made Who
1985 Fly On The Wall
1984 '74 Jailbreak
1983 Flick Of The Switch
1981 For Those About To Rock
1980 Back In Black
1979 Highway to hell
1978 Powerage
1978 If You Want Blood (You've Got It)
1977 Let There Be Rock
1976 Dirty Deeds Done Dirt Cheap - AUS
1976 High Voltage
1976 Dirty Deeds Done Dirt Cheap
1975 T.N.T. (AUS)
1975 High Voltage (AUS)

+ několik "živáčů"

Vaše Death Girl

AC/DC - www

2. října 2009 v 12:42 | Death Girl |  AC/DC
Fankluby apod. ...Vaše Death Girl

AC/DC - music

2. října 2009 v 12:38 | Death Girl |  AC/DC
Highway to Hell

Rock N' Roll Train

Black Ice

Vaše Death Girl


AC/DC - pictures

2. října 2009 v 12:35 | Death Girl |  AC/DC
AC/DC vydají v listopadu balíček s raritami

2. října 2009 v 12:30 | Death Girl |  AC/DC
Australská kultovní formace AC/DC působí letos na scéně celých šestatřicet let a muzikanti se společně s fanoušky chtějí ohlédnout nazpět. Do obchodů proto 9. listopadu pošlou kolekci nazvanou "Backtracks", která přinese raritní materiál.
Posluchači mohou zvolit ze standardní nebo luxusní edice. Verze pro náročnější je dostupná skrz stránky Acdcbacktracks.com a přinese tři CD plné živých a raritních záznamů ze studia, dvě DVD, vinylovou desku a kromě dalšího také knihu v pevných deskách o více než sto šedesáti stranách. Standardní edice bude obsahovat dva CD disky a DVD.


zdroj
Vaše Death Girl